March

  
Tue 3.26
Soraia

Soraia

Bluewreck

Robot Jurassic

8:00 pm

All Ages

Wed 3.27
Science on Tap: Salty Roads, Saltier Rivers

The Clarice Artist Partner Program and UMD College of Computer, Mathematical and Natural Sciences

Science on Tap: Salty Roads, Saltier Rivers

6:30 pm

All Ages

Free

Thu 3.28
Electro Lights - LZRD Takeover

Live Vibe Events Presents

Electro Lights - LZRD Takeover

BEMAH

YVNG Yang

10:00 pm

18 and Over

Fri 3.29
OpenBarre: Happy Hour Barre Classes

OpenBarre: Happy Hour Barre Classes

2:30 pm

All Ages

Open Barre: Happy Hour Barre Classes

Open Barre: Happy Hour Barre Classes

4:30 pm

All Ages

Kurt Weill Festival: An Affair to Remember

The Clarice Artist Partner Program and UMD School of Music presents

Kurt Weill Festival: An Affair to Remember

8:00 pm

All Ages

Sat 3.30
Sun 3.31
      

April

 
Mon 4.1
Kris Gruen & Michael Flynn

Kris Gruen & Michael Flynn

Chris Cassaday

8:00 pm

All Ages

Tue 4.2
Wed 4.3
Thu 4.4
Made in Maryland

Alpha Tau Omega Presents

Made in Maryland

Brecreation

BEMAH

Sahara

10:00 pm

All Ages

Fri 4.5
Tomeka Reid Stringtet

The Clarice Artist Partner Program presents

Tomeka Reid Stringtet

7:00 pm

All Ages

Tomeka Reid Stringtet

The Clarice Artist Partner Program presents

Tomeka Reid Stringtet

9:00 pm

All Ages

Sat 4.6
Team Loaded Presents Project CP

Team Loaded Presents

Team Loaded Presents Project CP

10:00 pm

All Ages

Sun 4.7
Tokyo Jetz

Tokyo Jetz

Inas X

8:00 pm

All Ages

Mon 4.8
Tue 4.9
Wed 4.10
Thu 4.11
Little Bird, Kendall Street Company

Little Bird

Kendall Street Company

8:00 pm

All Ages

Fri 4.12
DakhaBrakha

The Clarice Artist Partner Program presents

DakhaBrakha

8:00 pm

All Ages

Sat 4.13
Phillip Michael Parsons

Live Nation Presents

Phillip Michael Parsons

8:00 pm

All Ages

Sun 4.14
Mon 4.15
Tue 4.16
Wed 4.17
Thu 4.18
yMusic

The Clarice Artist Partner Program presents

yMusic

8:00 pm

All Ages

Fri 4.19
ASAP Ant & Marino Infantry

ASAP Ant & Marino Infantry

Marino Infantry

8:00 pm

All Ages

Sat 4.20
Jeremy Enigk

Jeremy Enigk

8:30 pm

All Ages

Sun 4.21
Mon 4.22
Marc Rebillet

Marc Rebillet

Dingleberry Dynasty

8:00 pm

All Ages

Tue 4.23
Wed 4.24
Willy D

Willy D

CamBoh

JayPound

Benboh

8:00 pm

All Ages

Thu 4.25
Fri 4.26
Kid Koala's Satellite Turntable Orchestra

The Clarice Artist Partner Program presents

Kid Koala's Satellite Turntable Orchestra

8:00 pm

All Ages

Sat 4.27
Collective Districts Gallery

Collective Districts Gallery

6:00 pm

All Ages

First Day Out

First Day Out

9:00 pm

All Ages

Sun 4.28
Mon 4.29
Tue 4.30
    

May

   
Wed 5.1
Thu 5.2
Alicia Olatuja

The Clarice Artist Partner Program presents

Alicia Olatuja

7:00 pm

All Ages

Alicia Olatuja

The Clarice Artist Partner Program presents

Alicia Olatuja

9:00 pm

All Ages

Fri 5.3
Boy Named Banjo

Boy Named Banjo

8:00 pm

All Ages

Sat 5.4
Sun 5.5
Mon 5.6
Tue 5.7
Wed 5.8
Thu 5.9
John K. Samson & Kevin Devine with Shannen Moser

Live Nation and Songbyrd present

John K. Samson & Kevin Devine with Shannen Moser

Shannen Moser

8:30 pm

All Ages

Fri 5.10
Allman Brown

Allman Brown

Aisha Bradu

8:00 pm

All Ages

Sat 5.11
Jillian Jacqueline

Jillian Jacqueline

Joy Oladokun

8:00 pm

All Ages

Sun 5.12
Mon 5.13
Tue 5.14
Demob Happy & cleopatrick

Demob Happy & cleopatrick

8:00 pm

All Ages

Wed 5.15
Thu 5.16
Fri 5.17
Deaf Havana

Deaf Havana

8:00 pm

All Ages